להישאר בטופ!

זה לא משנה אם אתה השחקן הכי טוב בעולם או השחקן הטוב ביותר בישראל , או אפילו הכי טוב במועדון שלך. ברגע שאתה מתחיל לקחת את הכישרון שלך ומוסר עבודה כמובן מאליו, אתה תרד ברמה ותתחיל ללכת אחורה.

זה קורה להמון שחקנים, הם נמצאים בכושר הכי טוב שלהם בחיים, ואז הם נופלים לאזור הנוחות ומתחילים להאמין שזו הרמה הקבועה שלהם. ואז קורה מה שתמיד קורה, הם לא מצליחים לחבר שני כדורים ברצף ואין להם מושג מה קרה ולמה אלוהי הביליארד מתעלל בהם אישית….

אז הנה התשובות לבעיה הזו. הבעיות הנפוצות ביותר הן חוסר תרגול ואימון וחוסר בתחרויות.

זו הסיבה שאומרים שקשה יותר לשמור על המקום הראשון מאשר להגיע אליו. כאשר אתה במקום הראשון אתה צריך לעבוד עוד יותר קשה כדי לשמור על הרמה הנוכחית שלך או אפילו להגיע לרמה הבאה.

הנה סיפור קצר שלימד אותי משהו על מחויבות למקום הראשון

כשהייתי נער וזה היה די מזמן… שיחקתי כדורסל במכבי תל אביב. מכיוון שכנראה הייתי שחקן לא רע, היה לי אישור מיוחד להתאמן גם עם הקבוצה הבוגרת של מכבי תל אביב

אלו היו הימים שמיקי ברקוביץ היה בשיאו, ללא ספק השחקן הטוב ביותר בישראל ומי שכל ילד העריץ ללא תנאי. ברקוביץ היה מגיע לפני כולם לאימון, כאשר הייתי מגיע הייתי רואה אותו רץ לבד למעלה ולמטה במדרגות של יד אליהו (היום היכל נוקיה), כאשר האימון הסתיים ברקוביץ היה נשאר לזרוק עוד שעה שלמה לסל. למיקי ברקוביץ היה כל כך חשוב להישאר במקום הראשון שהוא עבד יותר קשה מכל שחקן אחר בישראל

כמובן שיש עוד אלפי דוגמאות כאלו בכל ספורט, הדוגמא האישית שלי הייתה ברקוביץ; מ.י.ק.י ברקוביץ

אז הנה מה שצריך לדעת:

  1. כושר משחק הוא דבר משתנה
  2. כדי לשמור על הפיסגה, צריך לעבוד יותר קשה ממה שעבדתם עד עכשיו
  3. השילוב הקדוש לשמירה על כושר הוא אימונים והתחרות בתחרויות, אף אחד מהם לבד הוא לא טוב מספיק.
ספרו לחברים