חשיבות בתרגול משחק ההגנה

כל שחקן מקצוען יאמר שמשחק ההגנה חשוב לא פחות ממשחק ההתקפה

אם הפעם היחידה שאתה מתרגל משחק הגנה היא במהלך משחק, תהיה בטוח שאתה לא עומד להיות מוכן ומשחק ההגנה שלך לא יהיה טוב מספיק.

כאשר אני מדבר עם התלמידים שלי על אימון במשחק ההגנה, אני מנסה להסביר כמה שעת אימון אחת של תרגול משחק ההגנה יכול לשפר באופן דרמטי את המשחק שלהם בכללותו.

שחקנים יכולים להתאמן על יכולת ההטבעה והצליפה שלהם במשך עשרות ומאות שעות, ויכולת ההטבעה שלהם תעלה במדרגה או שתיים, אך, אם תתאמנו במשך 5 שעות על משחק ההגנה שלכם, אתה תראו התקדמות שלא תאומן. העובדה הפשוטה היא שלא מספיק ששחקנים מתאמנים ומשקיעים זמן באימון על משחק ההגנה, והמציאות היא שביצוע מכת הגנה מוצלחת דורשת סט כישורים שונה מהטבעת כדורים ושליטה בלבן.

כאשר מטביעים כדור לכיס, המהירות של כדור המטרה בד״כ אינה מעניינת, כאשר במכת הגנה עליך לשלוט במהירות ובזויות של שני הכדורים, כדור המטרה והכדור הלבן.

יש שלושה אלמנטיים מרכזיים בכל מכת הגנה:

  1. מרחק
  2. בנדות
  3. מחסומים (כדורים אחרים שבשולחן)

משחק ההגנה המושלם משמש בכל שלושת האלמנטים, למרות שסדרך כלל שחקנים יסתפקו באחד או שניים מהם. אחד הדברים החשובים ביותר הוא לנסות למזער סיכונים, להשתדל להריץ כמה שפחות את אחד משני הכדורים, לנסות למצוא קבוצת/דבוקת כדורים שניתן להסתיר את כדור המטרה או את הכדור הלבן.

לסיכום:

שלבו באימונים שלכם לפחות 10% אימוני הגנה

הנה סרטון של PJ Nolan שעובד על מכות הגנה:

כל אחד יכול וצריך לבנות לעצמו תרגילים מתאימים לעצמו/

ספרו לחברים