האם המהירות הורגת?

האם המהירות הורגת?

שאל את עצמך האם המצב הבא מוכר לך ממשחקך האישי: אתה מתכונן למכה הבאה שלך, מרגיש שב-99% היא תהיה מוצלחת, אבל בגלל שאתה כל כך רוצה לצאת טוב לכדור הבא (לרוב כשהוא רחוק מכדור המטרה הנוכחי), אתה מוצא את עצמך מכה חזק הרבה יותר ממה שבאמת היה דרוש למכה מוצלחת.

בעצם, כאשר אתה מכה ביתר מהירות (בניסיון למכה חזקה יותר), משהו הולך לא כשורה. בדרך כלל כדור המטרה מסרב להיכנס לכיס, מאבד את המסלול אותו דמיינת לפני המכה ובוחר לעצמו מסלול אחר לחלוטין. או במילים אחרות, הכדור הלבן מסרב להקשיב לפקודות שלך וצוחק על הפנטזיות שלך טרם המכה.

אז מה בעצם היה לא בסדר? ובכן, לרוב מדובר במספר סיבות עיקריות שגרמו למצב הלא נעים להתרחש. אם נציג את זה באופן הכי פשוט שאפשר, אתה בעצם מכה בכדור הלבן בחוזק (מהירות) לא מוכר. אתה משתמש ביותר שריר יד ממה שהיית צריך ולעיתים אף בשרירים בשאר חלקי גופך. כל אלה משפיעים באופן ישיר על תנועת המקל בקו ישר. וכמובן, מכיוון שהיכת בכדור ביתר חוזקה, הכיס המיועד נעשה כאילו קטן יותר. כדור שיתגלגל אל תוך הכיס במכה חלשה יותר, ירקוד על השולחן או על סף הכיס כאשר המכה חזקה מדי.

אם כך, מהו הפיתרון? אחרי הכל, ישנם מצבים שאנו באמת צריכים להכות חזק יותר. אז במקום לפנטז ולהכות מכה בכוח רב, כזאת שלא התאמנת עליה בעבר (או לא מספיק שולט בה), אולי כדאי שפשוט תעצור את עצמך עוד בשלב תכנון המכה ופשוט תכה יותר חלש, אפילו אם זה אומר שאתה בעצם מתפשר על הפוזיציה לכדור הבא.

תחשוב טוב ותתכנן נכון לפני שאתה רוכן למכה. סביר להניח כי רבות הן הפעמים בהן אתה צריך להכות בחוזקה כפי שהיית מכה ללא תכנון או אחרי תכנון לקוי, חלומי או כזה שמעבר ליכולתך האישית. תוריד קצת את הציפיות שלך מהמכה. עדיף לצאת קצת רחוק יותר לכדור הבא מאשר לאבד את התור כבר בכדור הנוכחי ובזאת לאפשר ליריב שלך להעניש אותך על טעות שעשית.

אם אתה מוצא את עצמך ניגש למכה שאפילו שחקן מקצועי היה מגדיר אותה כמכה קשה ואתה בוחר להכות אותה בכל זאת, סביר להניח שתפסיד יותר משחקים מהצפוי. קח בחשבון שלרוב אתה הרי כנראה יודע מה אפשרי ומה לא, מה אתה יכול ומה לא, וזה בסדר לשאוף ליותר ולבחון את גבולות היכולת שלך, אך דאג לעשות זאת על שולחן האימונים ראשית כדי שלא תמצא את עצמך מצטער על שטות שעשית במשחק רק בדיעבד.

אם אחרי הכל אתה בכל זאת מוצא את עצמך מכה מכות חזקות לעיתים תכופות מדי, אולי כדאי שתבדוק את הידע התיאורטי שלך במשחק. ותמיד קח בחשבון שמכה חלשה ועדינה יותר תוביל לתוצאות טובות ומדוייקות יותר.

אם בכל זאת אתה רוצה להתמקד ולשפר את המכות החזקות שלך, למצבים שבאמת דרושה מכה בסגנון כזה, דאג שיהיה לידך מישהו שיצפה בך במהלך משחק או אימון. כל מה שהוא יצטרך לעשות זה לצפות בך מכה במספר כדורים וסביר להניח שהוא יוכל להצביע לך על מצבים מסויימים בהם לא ביצעת בחירה נכונה מספיק של אופי המכה. באותה מידה אתה יכול להציב ליד השולחן מצלמה ובזמנך הפנוי בבית תוכל לבחון את עצמך ולהבין מהם הדברים עליך לעבוד עליהם ומתי עשית בחירורת שגויות.

אפילו אימון על שולחן האוכל בבית יכול להיות מתאים לכזה מצב בו אתה רוצה להרגיל את עצמך להיכנס מהר יותר בכדור הלבן. שים לב אם אתה מאיץ נכון לתוך המכה ולא מפתיע את היד שלך בתנועה מהירה. אם תתרגל זאת בהילוך איטי ותחזור על כך מספר פעמים רבות, שריר היד שלך יזכור את התנועה הנכונה והיא תהפך לחלק ממך. בדרך זאת תוכל להתמודד ביתר קלות עם מכות חזקות יותר ותוכל לשפר את הפוזיציה לכדור הבא ביתר קלות.

ספרו לחברים